facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

ZSE Drive otvorilo na Slovensku prvú nabíjaciu lokalitu pre nákladiakyZSE Drive dlhodobo prináša technologické inovácie a reaguje na trendy v oblasti zvyšovania výkonu a komfortu nabíjania. Aktuálne u nás prevádzkuje takmer 500 verejných nabíjacích bodov, pričom do konca roka 2024 má v pláne vybudovať naprieč celým Slovenskom ďalších približne 150 ultrarýchlych nabíjacích bodov.


Významným míľnikom rozvoja elektromobility na Slovensku je otvorenie prvej verejnej nabíjacej lokality pre nákladnú automobilovú dopravu, ktoré sa uskutočnilo v areáli EMPARK v Trnave. Táto nabíjacia lokalita sa môže pochváliť najvýkonnejšou nabíjacou stanicou na Slovensku, jej maximálny výkon je 400 kW. ZSE Drive na nabíjanie elektromobilov využíva elektrickú energiu vyrobenú malými vodnými elektrárňami lokálne na Slovensku a tým umožňuje vodičom nabíjanie elektromobilov 100 % certifikovanou elektrinou z obnoviteľných zdrojov. So svojimi riešeniami e-mobility pomáha ZSE Drive dekarbonizovať Slovensko a vytvárať tak ekologickú a udržateľnú budúcnosť pre jeho obyvateľov.

„Téma elektromobility predstavuje dôležitú súčasť procesu nevyhnutnej energetickej transformácie 21. storočia. Intenzívne pracujeme na rozvoji infraštruktúry pre elektromobily, pretože jej dostupnosť tvorí jeden z najdôležitejších nástrojov na prekonanie predsudkov spotrebiteľov vyplývajúcich z obáv z dojazdu elektromobilov. Vďaka spolupráci so spoločnosťou EMPARK sme položili základný kameň rozvoja verejnej nabíjacej siete pre nákladnú automobilovú dopravu na Slovensku,“ uviedol Juraj Krajcár, člen predstavenstva ZSE.

zse

Areál v Trnave ponúka komplexné služby pre vodičov nákladnej dopravy. Poskytuje komfortný a bezpečný parkovací priestor pre 150 kamiónov. Parkovisko je oplotené a nepretržite strážené. Pre vodičom je okrem novej nabíjacej stanice pre elektrické kamióny k dispozícii čerpacia stanica, autoservis, umývacia linka, reštaurácia, práčovne aj sprchy. "Snažíme sa našim klientom ponúkať služby na úrovni 21. storočia a stále pracujeme na zlepšovaní a rozširovaní našej produktovej ponuky. Okrem klasických pohonných hmôt ponúkame aj stále populárne LPG a plánujeme aj plničku pre autá s vodíkovým pohonom. Budúcnosť nám nie je ľahostajná a momentálne pripravujeme inštaláciu fotovoltických panelov v našom areáli, aby sme mohli využívať zelenú energiu vlastnej výroby," povedal konateľ EMPARKU Peter Hájik. Isté je, že bez verejných nabíjacích bodov s výkonom okolo 400 kW sa o zavádzaní elektrických nákladných vozidiel do flotíl slovenských dopravcov dá len diskutovať. Zdroje : foto - archív ZSE Drive
Publikované : 14.5.2024    Autor: ZSE
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk