Slovensko je vnútrozemskou krajinou, napriek tomu má vhodné prírodné podmienky na využívanie sily vetra na výrobu elektriny porovnateľné s európskymi krajinami, ktoré sú lídrami v jeho využívaní.
Veterno-energetický potenciál Slovenska je dnes využívaný v minimálnej miere napriek overeným mnohoročným skúsenostiam a vplyvom z jestvujúcich projektov. S celkovým inštalovaným výkonom 3,14 MW sa nachádza na chvoste pomyselného rebríčka. V októbri uplynulo už 14 rokov od spustenia prevádzky historicky 1. Veterného parku v Obci Cerová, časť Rozbehy na západnom Slovensku.
Spoločnosť green energy slovakia, s.r.o. zrealizovala doteraz ako jediná spoločnosť výstavbu veterných elektrární na Slovensku. V období rokov 2003 – 2005 uviedla postupne do prevádzky projekty Veterný park Cerová, lokalita Vápenková skala, s inštalovaným výkonom 4 x 660 kW. Veterný park Myjava, lokalita Ostrý vrch, s inštalovaným výkonom 1 x 500 kW.
Veterný park Skalité, lokalita Poľana, s inštalovaným výkonom 4 x 500 kW, ktorého prevádzka bola v roku 2008 ukončená. Všetky uvedené projekty spoločnosť pripravila na základe zrealizovaných dlhodobých meraní rýchlosti a smeru vetra vo viacerých lokalitách na našom území.
Počet zrealizovaných projektov nie je priamo úmerný prírodným podmienkam, ktoré naša krajina má, ale je odrazom množstva prekážok pri príprave a realizácií, ktoré sú s výrobou elektriny z vetra spojené. Získané reálne skúsenosti pri ich prevádzkovaní potvrdili oprávnenosť výberu lokalít a spoľahlivosť navrhnutej technológie. Pokrok, ktorý celosvetovo zaznamenala oblasť veternej energetiky v poslednom období, ako aj schválená politika Európskej únie dáva predpoklady na to, že aj Slovensko by sa čoskoro mohlo zaradiť ku krajinám s výrazne vyšším podielom výroby elektriny z vetra bez nutnosti poskytovania subvencií vo forme výkupnej ceny elektriny.