Philip Morris International (PMI) investovala do výskumu bezdymového zariadenia IQOS už viac ako 5,4 miliardy eur. Firma napriek tomu vyzvala fajčiarov, nefajčiarov a regulačné inštitúcie na zapojenie do iniciatívy Unsmoke.
Jej cieľom je priniesť nielen lepšiu budúcnosť pre viac ako 1,1 miliardy fajčiarov na celom svete, ale aj pre ich rodiny a okolie. Filozofia iniciatívy unsmoke je veľmi jednoduchá. „Ak nefajčíte, nezačínajte. Ak fajčíte, tak prestaňte. Ak nechcete prestať, rozhodnite sa pre lepšiu voľbu. To je unsmoking,“ povedal prevádzkový riaditeľ spoločnosti Philip Morris International Jacek Olczak. Na výskume a vývoji zdravších alternatív, ako je bezdymové zariadenie IQOS sa podieľalo vyše 400 expertov a inžinierov, firma do výskumu investovala už viac ako 5,4 miliardy eur. Úlohou iniciatívy Rok Unsmoke ktorú spustila firma PMI je najmä to, aby sa otvorila verejná diskusia o dôležitosti života bez dymu, do ktorej sa zapoja fajčiari, nefajčiari, ale aj občania, politici,regulačné úrady a agentúry na celom svete.
Verejnosť preferuje inovácie
Pri príležitosti spustenia iniciatívy prezentovala spoločnosť aj výsledky novej štúdie ktorú si objednala u renomovanej agentúry Povaddo. Jej výsledky hovoria o tom, že až 79 percent ľudí podporuje spoluprácu firmy a svetových vlád, regulačných úradov a expertov za účelom nahradenia cigariet bezdymovými alternatívami. Navyše až 73 percent opýtaných respondentov verí v správnosť rozhodnutia firmy PMI sústrediť sa len na predaj alternatív ako e-cigarety a bezdymové tabakové produkty.
Zariadenia IQOS sa predáva aj v USA
Koncom apríla vydal americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) povolenie, vďaka ktorému sa bezdymové zariadenie IQOS od spoločnosti Philip Morris International môže predávať aj v Spojených štátoch amerických. Jeho najväčším prínosom oproti klasickým cigaretám je v tom, že IQOS tabak nespaľuje, ale zahrieva ho. Počas štyroch rokov na celom svete vymenilo viac ako 7,3 milióna fajčiarov cigarety za IQOS.