facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Vyskúšajte dezinfekciu vzduchu generátorom ozónuV čase koronakrízy prichádza ENGIE Services so službou dezinfekcia vzduchu generátorom ozónu. Vysokoúčinný a ekologický spôsob dezinfekcie je možné využiť v administratívnych priestoroch, vo výrobných halách, skladoch, nemocniciach či nákupných centrách.


Ozón je ekologický plyn, ktorý je podľa výskumov, v porovnaní s chlórom, až 50-krát účinnejší a 3 000-krát rýchlejší. Dezinfekcia ozónom s vysokou účinnosťou likviduje baktérie, vírusy, plesne a mikroorganizmy. Likvidácia patogénov ozónom dosahuje až 99,9% úspešnosť. Zabíja baktérie E. coli, Salmonella, Listéria, Giardia, Cryptospordia a SARS-CoV vírusy účinnejšie, než ktorékoľvek iné dezinfekčné prostriedky. Pravidelné ozónovanie pomáha eliminovať výskyt hmyzu, roztočov a ďalších škodcov. Ozón má nielen silné dezinfekčné, ale aj dezodoračné účinky. Eliminuje zápach organického a aj anorganického pôvodu.

Dezinfekcia priestorov je realizovaná prostredníctvom generátora ozónu, ktorý produkuje ozón pôsobením kontrolovaných elektrických výbojov v zariadení. Pri zapnutí sa ozón z generátora dostáva do ovzdušia, na koberce, nábytok, tkaniny a ostatné súčasti dezinfikovaného priestoru a účinne zabíja všetky nežiadúce mikroorganizmy. Samotný plyn nepoškodzuje elektrospotrebiče a ani iné elektrozariadenia, a preto je vhodný aj na dezinfekciu dátových centier, serverovní, dispečingov a podobne. 
 
Bezpečnosť na prvom mieste
Ozón vo vysokej koncentrácii môže dráždiť dýchacie cesty a sliznicu. Je preto dôležité, aby sa v priestoroch počas dezinfekcie nenachádzali žiadni ľudia, zvieratá ani rastliny. Proces dezinfekcie trvá približne 30 až 60 minút, v závislosti od veľkosti priestoru, v ktorom sa vykonáva. Po ukončení ozonizácie je potrebné ponechať priestor uzavretý na 30 minút a následne ho poriadne vyvetrať. Dezinfekciu ozónom v súčasnosti využívajú viaceré spoločnosti, ktoré sa v tomto období pripravujú na návrat svojich zamestnancov na pracoviská alebo klientov do prevádzkových priestorov. Zdroje : foto - Pexels
Publikované : 12.11.2020    Autor: Engie
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk