facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

V Piešťanoch otvorili kompostáreň s kapacitou 4800 tonTakmer 5-tisíc ton biologicky rozložiteľného odpadu dokáže spracovať za rok nová kompostáreň v Piešťanoch. Spracovanie v nej bude prebiehať v polouzavretom systéme aeróbnym procesom.


Pásku na novej prevádzke v objekte zberného dvora prestrihol vo štvrtok primátor mesta Peter Jančovič s riaditeľkou Služieb mesta Piešťany Hanou Dupkaničovou. Projekt bol financovaný z Operačného programu Kvalita životného prostredia, celkové náklady boli 1,545 milióna eur. "Mesto Piešťany sa na realizácii podieľalo päťpercentným spolufinancovaním vo výške 77.256 eur," uviedol referent pre komunikáciu piešťanskej radnice Martin Ričány. 

Kompostáreň bude slúžiť na spracovanie bioodpadu vyzbieraného Službami mesta Piešťany počas údržby mestskej zelene, ale tiež dovezeného občanmi mesta. "Výsledný kompost, ktorý tam vznikne, bude opäť využitý pre starostlivosť o mestskú zeleň, ale budú si ho môcť zobrať aj ľudia pre svoje potreby," doplnil Ričány. Prvý vyzretý kompost bude k dispozícii v lete 2021 a obyvatelia ho budú môcť odoberať zadarmo. Kompostáreň bude mať otváracie hodiny ako zberný dvor, pondelok až piatok od 6.30 do 18.00 hodiny a v sobotu od 8.00 do 13.00 hodiny.Zdroje : foto - Depositphotos
Publikované : 19.11.2020    Autor: TASR
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk