facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

V Holandsku budú ľuďom platiť za bicyklovanieVláda v Holandsku chystá zaujímavé opatrenie ktorého cieľom je dostať ešte viac ľudí z áut na bicykle. Obyvateľov chce za jazdu na bicykli finančne podporovať.


Zámer holandskej vlády je úplne jasný. Aj keď je bicykel v Holandsku veľmi obľúbený dopravný prostriedok ich počet v krajine má ešte viac stúpnuť. Cieľom je, aby bicykle využívalo minimálne o ďalších 200-tisíc ľudí viac ako v súčasnosti. Podľa holandského magazínu Verkeersnet chce vláda spoločne so štátnou tajomníčkou ministerstva pre infraštruktúru Stientje van Veldhovenovou platiť ľudom ktorí sa rozhodnú cestovať do práce na bicykli 19 centov za každý prejdený kilometer.

Holandsko, bicyklovanie, životné prostredie, vláda, dotácie

Nárok na odmenu budú mať cestujúci len v tom prípade, ak sa rozhodnú ísť do práce namiesto auta práve na bicykli. Ďalším z opatrení vlády majú byť štedré dotácie pre spoločnosti ktoré v jazde na bicykli podporujú aj svojich zamestnancov tým, že sa im rozhodnú tento dopravný prostriedok kúpiť. Holanďania už dnes jasne vedú v počte bicyklov v prepočte na jedného obyvateľa. Portál aktuality uviedol, že 17 miliónov ľudí v krajine vlastní až 22,5 milióna bicyklov.Zdroje : pexels
Publikované : 03.7.2018    Autor: Ing. Juraj Mýtny
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk