facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Slovensko bude lídrom v bezdymových technológiáchTabakový gigant Philip Morris International navrhuje, aby sa Svetový deň bez tabaku označoval ako Svetový deň bez fajčenia a aby mali fajčiari viac možností dozvedieť sa o existencii bezdymových alternatív k cigaretám.


Podľa dostupných informácií Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa predpokladá, že v roku 2025 bude fajčiť viac ako 1 miliarda ľudí, čo je približne rovnaké množstvo populácie ako dnes. Keďže spoločnosť Philip Morris International investovala do vývoja a testovania bezdymových výrobkov viac ako 4,5 miliardy amerických dolárov navrhuje, aby sa viac rozširovalo povedomie o bezdymových technológiách. Spoločnosť Philip Morris uviedla na trh elektronický systém na zahrievanie tabaku IQOS a bezdymové tabakové náplne HEETS.

Philip Morris, tabak, IQOS? WHO, EU

IQOS je elektronické zariadenie, ktoré zahrieva špeciálne navrhnuté tabakové náplne na teploty výrazne pod hranicou spaľovania a vytvára tak tabakový aerosól, ktorý poskytuje pravú chuť tabaku a prináša uspokojenie podobné fajčeniu. IQOS tabak zahrieva, nespaľuje ho a preto nevzniká žiadny dym ani popol. Americká spoločnosť u nás podniká už 25 rokov a práve zo Slovenska chce vytvoriť lídra v bezdymových technológiách. „Počas nasledujúcich 25 rokov chceme urobiť pre budúcnosť Slovenska niečo veľké. Našou ambíciou je, aby sa Slovensko stalo prvou krajinou bez dymu v Európe. Už viac ako 5 miliónov dospelých fajčiarov po celom svete a 50 tisíc na Slovensku prešlo z fajčenia cigariet na IQOS," informoval generálny riaditeľ Philip Morris Slovakia Xavier Ducarroz.

Philip Morris, Iqos, fajčenie, WHO

Philip Morris International (PMI) je popredná medzinárodná tabaková spoločnosť. Vo svojom portfóliu má šesť z top 15 medzinárodných značiek na svete a svoje produkty predáva vo viac ako 180 krajinách. Podľa vrcholných predstaviteľov spoločnosti PMI má práve Svetová zdravotnícka organizácia ideálne postavenie na to, aby viedla ľudí k prechodu od cigariet na bezdymové alternatívy.

Philip Morris, Iqos, fajčenie, WHO

„Ľudia, ktorí fajčia, majú právo na zmysluplný plán, ktorý plne zohľadňuje lepšie alternatívy k cigaretám. Z nášho hľadiska sme odhodlaní budovať budúcnosť bez dymu prostredníctvom inovácií, ktoré stoja na vedeckých základoch a ktoré zodpovedajú potrebám spotrebiteľov," uzavrel výkonný riaditeľ PMI André Calantzopoulos.Zdroje : Philip Morris Slovakia
Publikované : 14.6.2018    Autor: Mgr. Viktor Baler
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk