facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Počet predajní s čapovanou drogériou u nás narastáNakupovať ekologicky je jedno z najvýznamnejších rozhodnutí, ktoré môžeme urobiť pre zdravú a čistú planétu. Potraviny a tovar do domácnosti sa dajú nakúpiť v bezobalových obchodoch.


Čistiace a pracie prostriedky a produkty na dennú hygienu je možné zaobstarať si v predajniach s čapovanou drogériou. Na Slovensku ich funguje viac ako päťdesiat a informovala o nich stránka Eco Hero. V pravidelne aktualizovanom zozname sa nachádzajú prevádzky, ktoré sa špecializujú na čapovanú drogériu a na kozmetiku. Rovnako aj také, prevažne so zdravou výživou, v ktorých sa nachádza menší kútik s čapovanými výrobkami. Kúpou takýchto produktov prispievate k ochrane životného prostredia a k znižovaniu odpadov. Predajne totiž ponúkajú ekologické čistiace a pracie prostriedky a výrobky na dennú hygienu. Rozdiel je v tom, že zákazník si so sebou prinesie vlastnú nádobu, do ktorej si aviváž alebo šampón načapuje. Tento princíp minimalizuje nákup nových plastových nádob a tvorbu odpadu. Zároveň sa znižuje znečistenie vody a pôdy, pretože ponúkané tovary sú stopercentne ekologické a biologicky odbúrateľné.

     „Dnes už máme viaceré možnosti, ktoré môžeme využívať, keď chceme byť zodpovednými spotrebiteľmi. Potvrdzuje to aj široká sieť čapovaných drogérií ktoré vznikajú a prosperujú na celom Slovensku,“ zhodli sa autori článku o špecializovaných drogériách na stránke www.ecohero.sk, Baška a Marco. Na tomto webe vytvorili mapu obchodov a oslovili aj niektorých majiteľov. Zaujímalo ich, ako môžu ľudia nákupom čapovanej drogérie uspokojiť svoje každodenné potreby a zároveň neprispievať k znečisteniu prírody.

 Zdroje : foto - Depositphotos
Publikované : 25.11.2019    Autor: Barbora Bošková
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk