facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Obnoviteľné zdroje sa s Magnou oplatiaVýroba „zelenej“ elektriny môže byť pre domácnosti i pre firmy ešte výhodnejšia. A to vďaka službám, ktoré pripravila spoločnosť MAGNA ENERGIA. Ide o dodávateľa elektriny, ktorý ju pre svojich klientov už dnes zabezpečuje iba z certifikovaných obnoviteľných zdrojov.


Špecifikom výroby elektriny zo slnka je, že nie vždy ju dokážete všetku minúť počas dňa, keď je jej produkcia najvyššia. Aby ste prebytky mohli predávať, musíte byť klasifikovaný ako podnik a zložito žiadať o pripojenie vašej malej elektrárne do siete. Takže hoci cez deň všetku vyrobenú energiu neminiete, po západe slnka ju musíte aj tak čerpať zo siete a platiť za ňu,“ vysvetľuje Martin Semrič, portfólio manažér zo spoločnosti MAGNA ENERGIA. Preto Magna spustila požičovňu, ktorá tento problém rieši.

Umožňuje vyrobenú elektrinu požičať, s tým, že keď to budete potrebovať, Magna vám ju vráti. Vďaka tomu za ňu nemusíte po západe slnka platiť.„Takto si dokážu naši klienti zapojení do požičovne pokryť v priemere 60 percent svojej spotreby, za ktorú by inak museli platiť. Ide o zákazníkov zo segmentu domácností, no teraz túto službu spúšťame aj pre obchodné spoločnosti,“ hovorí Martin Semrič.

Ak ešte medzi výrobcov energií z obnoviteľných zdrojov nepatríte, aj s tým dokáže MAGNA ENERGIA pomôcť. Rovnako domácnostiam, ako aj firmám. Možností je viacero, podľa toho, či máte záujem vyrábať elektrinu z obnoviteľných zdrojov pre seba a využiť aj požičovňu elektriny, alebo nie. Ak áno, Magna vám zabezpečí inštaláciu fotovoltických panelov. Domácnostiam pomôže so získaním štátnej dotácie určenej na podporu obnoviteľných zdrojov energie a ďalším financovaním vstupnej investície.

„Ak sa sami výrobcami elektriny z obnoviteľných zdrojov nechcete stať, môžete nám svoju strechu prenajať. My na ňu nainštalujeme solárne panely a za to vám budeme platiť. Možností, ako výhodne spolupracovať, je viacero a závisia od vašich preferencií. Neváhajte nás kontaktovať a my vám ponúkneme službu, ktorá je pre vás najvýhodnejšia,“ uzatvára Martin Semrič. Viac informácií poskytne spoločnosť MAGNA ENERGIA na adrese: oze@magnaea.skZdroje : foto - Pexels
Publikované : 07.12.2020    Autor: Mgr. Lukáš Pardubský
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk