facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Najlacnejšie SUV od Tesly bude stáť 35-tisíc eurVizionár Elon Musk prezentoval svetu nový elektromobil. Na jedno nabitie prejde takmer 500 kilometrov, v interiéri ponúka až 7 miest na sedenie a zaujať chce aj prijateľnou cenou.


Reč je o novom vozidle z dielne automobilky Tesla, ktoré dostalo meno Model Y. Kompaktné SUV by malo prísť na trh už na budúci rok. Nové auto od Tesly je postavené na základoch Modelu 3, ale je o niečo väčšie, pretože jeho úložný priestor má objem 1 868 litrov. V interiéri dominuje 15-palcový centrálny displej. Elektromobil zaujme aj panoramatickou strechou, ktorá bude bez príplatku štandardom vo všetkých modelových vyhotoveniach. Výrobca sľubuje, že za príplatok bude možná aj konfigurácia auta na sedemmiestne vozidlo. 

Štyri rôzne verzie

Noví zákazníci Tesly si budú môcť vybrať zo štyroch verzií. Cena najlacnejšieho Modelu Y začne na sume 35-tisíc eur a jeho dojazd bude 370 kilometrov. Tento model bude uvedený na trh až v roku 2021. Majiteľ spoločnosti Tesla Elon Musk na marcovej prezentácii v Los Angeles priznal, že si od novej rady vozidiel sľubuje veľmi veľa.

Tesla, Elon Musk, USA, elektrické auto

Počas prezentácie na javisku povedal, že Tesla predá viac áut z modelového radu Y ako predala Modelov 3 a Modelov X. Ďalšia verzia elektromobilu s názvom Model Y Long Range bude mať dojazd 482 kilometrov. Zrýchlenie z nuly na stovku dosiahne za 5,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť bude 209 kilometrov za hodinu. Štartovacia cena začína na sume 42-tisíc eur. Model Y Dual Motor AWD ponúkne dojazd 450 kilometrov a pohon všetkých štyroch kolies. Jeho maximálna rýchlosť bude 217 kilometrov. Automobilka je pripravená vyhovieť aj prémiovým zákazníkom, pre tých je pripravený najluxusnejší Model Y, ktorého cena bude 53-tisíc eur.Zdroje : foto - Tesla
Publikované : 22.4.2019    Autor: Mgr. Viktor Baler
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk