facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Mentolové cigarety si už v obchodoch nekúpiteDňa 20. mája 2020 sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet a cigariet s mentolovými kapsulami. Zákaz sa netýka elektronických cigariet ani zariadení na zahrievanie tabaku. 


O zákaze, ktorý vyplýva z európskej smernice o tabakových výrobkoch, informoval Juraj Králik zo spoločnosti Philip Morris Slovakia. Smernica, ktorá nadobudla platnosť ešte 19. mája 2014 zaviedla zákaz cigariet a tabaku na ručné balenie cigariet s charakteristickými príchuťami - teda s jasne rozpoznateľnou vôňou alebo chuťou odlišnou od tabaku. Nariadenie platí vo všetkých trhov v Európskej únii vrátane bezcolných predajní.

Zákaz sa vzťahuje na cigarety a tabak na ručné balenie cigariet, netýka sa bezdymových tabakových výrobkov a elektronických cigariet. Regulácia príchutí týchto výrobkov naďalej ostáva v kompetencii jednotlivých členských štátov EÚ. "Dospelí fajčiari sa nemusia vzdať ani mentolových kapsúl (pukačiek). Po 20. máji sa objavia už len v zariadeniach na zahrievanie tabaku ako napríklad IQOS, na ktoré sa zákaz nevzťahuje," uviedol Juraj Králik zo spoločnosti Philip Morris Slovakia.

Mentolové cigarety boli podľa odhadov voľbou pre približne 150-tisíc dospelých fajčiarov na Slovensku. Z prieskumu spoločnosti Kantar uskutočnenom v decembri 2019 na vzorke 881 dospelých fajčiarov zo Slovenska vyplynulo, že mentolové cigarety fajčí 12,4 percenta ľudí. Celkovo fajčí na Slovensku približne 26 percent populácie.Zdroje : foto - Depositphotos
Publikované : 19.5.2020    Autor: redakcia Green Magazine
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk