facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Kamión na vodík získal investíciu 4 miliardy dolárovSegment transportu je vo svete cleantech jednou z tém budúcnosti a tak nečudo, že mnoho start-upov začína práve tu.


Trevor Milton vidí budúcnosť vo vodíku a tak je na svete jeho ťahač Nikola One. Pod kapotou tohto moderne vyzerajúceho ťahača sú elektromotory, ktoré dostávajú šťavu uloženú v lítiových akumulátoroch (320 kWh) a tie vyrábajú články z vodíka.

start-up, Nikola One, ťahač, kamión, 4 miliardy, vodík, verejnosťZ výfuku dvojtonového ťahača tak vychádza len vodná para. Výkon motorov je tisíc koní a takto vyzbrojený kamión dokáže prejsť od 1 300 do 2 000 kilometrov. Milton chce v USA vybudovať aj gigantickú sieť vodíkových staníc a svojim zákazníkom ponúknuť aj prenájom ťahačov. Vodík do kamióna „tankuje“ len o niečo dlhšie ako naftu, čo je oveľa lepšie ako v prípade nabíjania elektromotorov zo zástrčky.

start-up, Nikola One, ťahač, kamión, 4 miliardy, vodík, verejnosťTrevor Milton na svoj start-up vyzbieral od investorov už 4 miliardy dolárov.Zdroje : nikolamotor.com
Publikované : 24.2.2018    Autor: Ing. Ivan Werner
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk