facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Gebrüder Weiss testuje nákladné vozidlá s nízkymi emisiamiJe dôležité, aby nám pri preprave svietila zelená. Ešte dôležitejšie ale je, aby svietila v oblasti ochrany životného prostredia.


Jednou z možností ako eliminovať emisie CO₂ je zavedenie takzvaných elektrických kamiónov. Spoločnosť Gebrüder Weiss siahla v rámci testovania po 16 paletovom Mercedes-Benz Actros, ktorý dosahuje nosnosť 7 ton nákladu. "Konkrétne sme prepravu vykonali pre zákazníka Kärcher, a to s vodičom Jurajom Fonderkom. Ako sám šofér povedal, vozidlo splnilo všetky očakávania, a to pre veľmi komfortnú jazdu, ktorú ponúka. Rovnako aj dojazd 320 kilometrov na jedno dobitie," uviedla hovorkyňa spoločnosti Gebrüder Weiss Helena Janásová.

elektrický kamión

Testovacie vozidlo Mercedes-Benz Actros viezlo na rozvoz zásielky pre klienta Kärcher, ktorý samozrejme rád uvítal „zelený test“ a spoluprácu na ňom. Aby sme však aj naďalej zostali na „zelenej vlne“, tak sa ešte na záver zaväzujeme, že v koncerne Gebrüder Weiss chceme do roku 2030 dosiahnuť klimatickú neutralitu v našich logistických termináloch, a to prostredníctvom využívania elektriny vyrobenej pomocou fotovoltaických systémov.

Smer cesty je teda jasný. Dostaneme sa k nemu ale iba po zelených značkách!Zdroje : foto: archív Gebrüder Weiss
Publikované : 15.12.2022    Autor: Helena Janásová
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk