facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Elektrické lietadlo AirQuadOneEurópske konzorcium Neva Aerospace predstavilo novú koncepciu osobného lietadla ktorej zhmotnením má byť vertikálne vzletové a pristávacie zariadenie s názvom AirQuadOne.


Podľa štúdie dokáže po skonštruovaní elektrický stroj vyletieť až do výšky 914 m a bude sa pohybovať rýchlosťou okolo 80 km za hodinu. Špeciálna batéria ktorá bude vzletové zariadenie poháňať vystačí približne na 30 minútový let. Hmotnosť batérie sa odhaduje na 100 kg a bude tvoriť približne jednu pätinu hmotnosti celého stroja, ktorého váha bude 500 kilogramov.

Kvôli dostatočnej odolnosti osobného lietadla a odľahčeniu má byť karoséria vyrobená z recyklovaných uhlíkových vláken. Uvažuje sa nad bezpilotnou verziou, ale aj nad hybridným modelom s ktorým by sa mal dolet zvýšiť celkovo na jednu hodinu. Firma Neva ktorá chce s novinkou preraziť na trhu v Spojených štátoch, ale aj v Európskej únii.

Momentálne pracuje na vývoji vhodných elektrických turbodúchadiel ktoré majú zabezpečovať celkový pohon zariadenia. Dátum uvedenia protopytu na trh a ani jeho cena nie su známe. Zdroje :
Publikované : 28.1.2018    Autor: Ing. Kamil Uličný
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk