facebookinstagramgoogle
office@greenmagazine.sk
GreenMagazine.sk

Akumulátorové zariadenia EGO POWER prekonajú očakávaniaTrh záhradnej akumulátorovej techniky zažíva najväčšiu revolúciu od čias, keď na scénu prišla kosačka na benzínový pohon pred viac ako 100 rokmi. Fosílne palivá sú na celom svete nahradzované čistejšími a ekologickejšími zdrojmi energie.


Vďaka pokroku v technológii batérií je možné dosiahnuť výkon zodpovedajúci benzínu, ale bez hluku, bez komplikovanej údržby a aj bez dýchania splodín. Nielen v domácnostiach, ale aj v samosprávach sa čoraz častejšie začína používať záhradná akumulátorová technika. Špičkou v tomto segmente sú zariadenia EGO POWER+. Medzi produkty patria reťazové píly, kosačky, strihače na živé ploty, vyžínače, fukáre na lístie a iné zariadenia na ľahkú údržbu záhrady.

Akumulátorové zariadenia, ktoré poháňa batéria, nie sú hlučné, majú oveľa menšie vibrácie, a čo je najdôležitejšie, do ovzdušia nevypúšťajú žiadne emisie a splodiny. Vďaka tomu používateľ záhradnej techniky nevdychuje škodlivé výpary a chráni si zdravie. Menšie vibrácie stroja pri zachovaní rovnakého výkonu nadmerne nezaťažujú ruky, ramená a chrbát. Najväčšou výhodou je nová, 56- voltová, lítium-iónová batéria ArcLithium, ktorá poskytuje najvyššiu energetickú kapacitu v odvetví. Zákazníci oceňujú najmä to, že jediná batéria sa dá použiť do všetkých zariadení značky EGO Power+. Vďaka patentovanej technológii sa batéria neprehrieva, je skonštruovaná tak, aby vydržala veľa nabíjacích cyklov a dokáže sa dobiť na plnú kapacitu za necelých tridsať minút. Okrem toho je nárazuvzdorná a odolná proti vode. Ak sa zákazník rozhodne pre akumulátorovú techniku, v priebehu životnosti zariadenia ušetrí stovky eur za olej a za pohonné hmoty, ktoré do benzínových strojov musí tankovať.

Ego Power, baterka, ekológia

Výhody akumulátorových zariadení

Medzi niektorými zákazníkmi prevláda mylná predstava, že zariadenie, ktoré poháňa akumulátor, nedokáže vyvinúť rovnaký výkon, ako stroj na benzínový pohon. To však už dávno nie je pravda. Lítiové batérié s napätím 56 voltov od EGO POWER+ patria medzi najvýkonnejšie na trhu záhradnej techniky. „Použitím správnych článkov a konštrukciou sa dosiahlo to, že batéria dodáva energiu do zariadenia konzistentne. Batéria má oblúkový dizajn pre efektívne odvádzanie tepla a každý článok je obalený materiálom KeepCool, ktorý absorbuje teplo a zabraňuje prehrievaniu. Okrem toho je ľahká a praktická,“ vysvetlil Vladimír Krabáč z firmy VVED TECHNIKA. Zariadenia EGO Power+ sa hodia na používanie do miest a obcí. Aj keď ide o akumulátorovú techniku, tieto stroje dokážu pracovať celý deň efektívne aj v tých najnáročnejších podmienkach. Špeciálne senzory dokážu monitorovať pohyb, použitie a ďalšie parametre stroja, ktoré napomáhajú pri zvyšovaní efektivity práce. Pridanou hodnotou je ochrana životného prostredia a zdravia užívateľa, pretože tieto zariadenia pracujú ticho, bez splodín a s nízkymi vibráciami.

Záhradné stroje

Stroje EGO Power+ vyrába spoločnosť Chervon, ktorá sa desiatky rokov zaoberá výhradne vývojom zariadení poháňaných elektrickou energiou. Do portfólia firmy Chervon patria aj značky FLEX a SKIL. Firma si zakladá na udržateľnosti a na zodpovednom prístupe k životnému prostrediu. Výrobnú halu s rozlohou 7-tisíc metrov štvorcových pokrýva zelená strecha. Na prevádzku sa používa elektrická energia získaná zo solárnych kolektorov. Zástupcovia spoločnosti vypočítali, že fotovoltaická elektráreň umiestnená na streche s výkonom 2 megawatty (MW) ušetrí ročne 755,23 ton uhlia. Európska únia apelovala na mestá a obce v členských krajinách prostredníctvom príručky zeleného verejného obstarávania Buying Green. Ten hovorí o tom, že starostovia a primátori by mali pri verejnom obstarávaní zohľadňovať ekologický dopad používaných strojov a ich vplyvy na životné prostredie. Zariadenia značky EGO Power+ sú preto ideálnym riešením, lebo sú výkonné a v prepočte na prevádzkové náklady spojené s údržbou benzínových strojov aj oveľa lacnejšie.Zdroje : foto - archív EGO POWER+
Publikované : 03.1.2020    Autor: Ing. Katarína Dermanová
© 2016 Všetky práva vyhradené GreenMagazine.sk